Sayfalar

21 Aralık 2012 Cuma

Aha ölçez!

http://1.bp.blogspot.com/-gLvutePpzdA/UM-F2zBGKsI/AAAAAAAAhYU/PU6xTUZHp0s/s1600/21-aralik-hava-durumu.jpg
21 aralık olayına anlam veremeyen milyon kişiden biriyim. hep basit düşünmekten yanayım. Bence tüm dünyanın tek bir kavimin uyguladığı bir takvime göre hareket ettiği düşüncesi bence geçerliliği çok az. Hep duyuyoruz ya işte "şu olaydan önce takvim şöyleydi yok şundan önce böyleydi..." Neden tesadüf gibi bir kavramı da göz önünde bulundurmadan söyleniyor bunlar?
Dedim ya basit düşünmeden yanayım diye. İşte bence maya takviminin sonu geldi diye dünyanın yok olması anlamsız. Belki de adamlar tembellik yapıp "Amaaan dünyanın gününün çetelesini ben mi tutcam lan! o zamana çok var hele bir kaç yıl devirek şu takvimden" diyip o yıldan sonrasını hazırlamadı nereden biliyoruz? (evet fazla hayalci oldu :P)
İşte dediğim gibi inanmadım inanmamaya da devam edeceğim. HZ. Muhammed (sav.) bile bilmezken kıyamet günü yalnızca Allah tarafından bilinirken ben tutup mayaların takvimine göre mi düzenleyeceğim hayatımı? Onların takvimi bitti diye hayatım da mı bitmiş olacak? Açıkçası pek mantıklı gelmiyor bana. Ve Nasa bile yarın yayınlanmak üzere "Neden Dün Dünya Yok Olmadı" başlıklı bir yazı hazırladı. Olayla ilgilenen insanlar bile bu kadar eminken neden hala Şirince'ye akın var onu anlamadım? :P

Bugün fizikden sınavımız vardı. Dün çıkışta Çılgıncığımın yakarışı ve aldığı cevap:
- Kıyamet sınavda kopsa da kurtulsak yaaa!
- Diğer taraftaki sınavı napcan? O_o...
  Ölünür size yaaaa! :D:D Tamam gittim :)
(Başlık by KüçükBalık... sınav öncesi çaresizlik anlarındaki sözü.)
2 yorum: